روانشناسی

افسردگى در كودك فلج مغزى

بهترين كاردرمانى غرب تهران

كودكان فلج مغزي به دليل داشتن شرايط خاص ، در معرض بيماري افسردگي قرار دارند. 

نداشتن كنترل كافي بر روي بدن موجب مي شود كه كودك احساس درماندگي و ضعف نمايد. كودكان فلج مغزي به خصوص گروهي كه با مشكلات آبريزش غير ارادي دهان و بي اختياري ادرار و ساير مشكلات مواجه هستند، با مشاهده افراد سالم و مقايسه آنها با وضعيت خود فوراً واكنش نشان مي دهند.بسيار مهم است كه كودكان فلج مغزي خواستار روش و رفتار مناسبي براي خود باشند و بتوانند با مشاورين متخصص (ترجيحا افرادي بجز والدين خود)مشكلات

لجبازی کودک

درمان لجبازی کودکان

یه موضوع رایج که خیلی از خانواده ها درگیرش هستن    #لجبازیه!!
اما اول بریم سراغ "علت" لجبازی کودک :

با کودک دارای عادت بد غذایی چه باید کرد؟

راهکارهایی برای بدغذایی کودکان

با کودک دارای عادت بد غذایی چه کنیم؟

برای درمان کودک پرخاشگر چه باید کرد

گفتار درمانی غرب تهران

برای درمان کودک پرخاشگر چه باید کرد؟

مسائلی که والدین محترم باید جهت درمان کودک پرخاشگر خود رعایت نمایند: 

* صبور و بردبار باشید *

اگر والدین در طول درمان و در تعاملات خود با کودک پرخاشگرشان ، صبر و حوصله کافی نداشته باشند و از کوره در بروند ، پرخاشگری در کودکشان به مراتب افزایش خواهد یافت. لذا توصیه می شود در نهایت آرامش با کودکتان رفتار نمایید

* همیشه او را زیر نظر نگیرید *

تكامل ذهنى كودكان

كاردرمانى ذهنى كودكان, بهترين مركز كاردرمانى غرب تهران

این حیطه از تکامل به استفاده از فرایندهای برتر مغزی شامل فکرکردن، حافظه و یادگیری اطلاق می شود. ذهن کودکان نیز به تدریج تکامل پیدا می کند. در مباحث زیر مراحل تکامل ذهنی کودکان ذکر می شود و لازم به یاد آوری است که سنین ذکر شده در افراد مختلف و در زمان های مختلف حالت ثابتی ندارند سنین ذکر شده در اینجا توسط تحقیقات آقای پیاژه به دست امده است ولی در حال حاضر این توانائی ها زودتر از سنین ذکر شده به دست می آیند.

تكامل شخصى و اجتماعى كودك

كاردرمانى غرب تهران

انجام کارهای شخصی مثل خوردن، خوابیدن، لباش پوشیدن و نظافت، و نیز کارهای اجتماعی مثل واکنشهای عاطفی در حوادث و تعامل با دیگران، مشارکت و رعایت قوانین اجتماعی همگی جزو این حیطه محسوب می شوند.به عبارت دیگر تکامل شخصی اجتماعی عبارتست از رشد توانائی های کودک برای مستقل شدن و ارتباط با دیگران در یک چهارچوب مشخص.

کودکان برای رسیدن به این توانائی مسیر زیر را طی می نماید:

پیامدها و عواقب منفی تنبیه بدنی کودکان چیست؟

کاردرمانی کودکان , گفتاررمانی کودکان , تنبیه بدنی کودکان

*والدین در تربیت فرزندان خود نیازمند فنونی هستند که بتوانند به کمک آنها به طرز مناسبی شیوه های عادتی کودکان را تغییر دهند. اما همانطور که میدانیم تأثیر شیوه های مختلف یکسان نیست استفاده از تنبیه، در مقابل استفاده از پاداش، یک روش کاملا ناکارآمد برای والدین، در تربیت درست فرزندانشان است. شواهد برای این نتیجه گیری بسیار فراوان اند. آثار ناخوشایند تنبیه همانند یک سایه ی شوم در سراسر زندگی کودک میتواند اثرات منفی بر جای بگذارد.

آموزش و مراقبت از کودکان در برابر سوء استفاده جنسی

مرکز مشاوره روانشناسی کودک , روانشناسی کودکان

***آموزش و مراقبت از کودکان در برابر مبتلایان به اختلال پدوفیلیک

*اختلال پدوفیلیک چیست؟

چگونه کودک خود را برای ورود فرزند دوم آماده کنیم؟

اموزش استثنايى

کودکان را باید برای تغییرات اساسی در خانواده آماده کرد.۴ ماه قبل از ورود نوزاد جدید آماده سازی را با کمک یک روانشناس شروع کنید.آماده کردن کودک برای ورود نوزاد جدید موجب شکل گیری روابط مناسب بین آنان می شود.
کودکان برای پذیرفتن فرزند دوم و سازگار شدن با شرایط جدید نیاز به کمک روانشناس دارند با شرکت در کلاسهای آماده سازی کودک وایجاد فضای امن همراه با آرامش برای کودک میتوان از واکنشهایی مانند :لجبازی، چسبندگی به مادرواضطراب جدایی، رفتارهای خشن با شیرخوار مثل محکم بغل کرن، ضربه زدن، نیشگون گرفتن، گازگرفتن،......جلوگیری کرد.

آيا ميتوانم به شير خوارم پستانك ( گول زنك) بدهم؟

مركز كاردرمانى و گفتاردرمانى غربتهران

رایج ترین و بدترین راه آرام کردن شیرخوار دادن پستانک به اوست. مکیدن از نیازها و غرایز طبیعی کودك است.شیر خوار این نیاز خود را با مکیدن پستان مادر ارضا می کند و اگر انگشتان دستش را بمکد خیلی بهتراز وابسته شدن به پستانک است. پستانک به سهولت آلوده می شود و شیرخوار را بیمار می کند،