کاردرمانی

كاردرماني و گفتاردرماني تاك

توانبخشي غرب تهران

مركز توانبخشي تاك ، متشكل از بهترين متخصصين حوزه توانبخشي كودكان، با بيش از يك دهه كار تيمي علمي و با تكيه بر تجربه عملي توانسته است به يكي از بهترين مراكز درمان كودكان مبتلا به فلج مغزي، اتيسم، اختلالات يادگيري، سندروم داون، تاخير ذهني حركتي  و اختلالات گفتاري تبديل شود.

درمان بیماری‌های اوتیسم و فلج مغزی با سلول‌های بنیادی خون بند ناف

کار درمانی فلج مغزی

مسئول بانک خون بند ناف جهاددانشگاهی خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه با هر تولد می‌توان یک بیمار مبتلا به سرطان را درمان کرد، اظهار کرد: طرح درمان اوتیسم و فلج‌های مغزی به وسیله سلول‌های بنیادی خون بند ناف آغاز شده است.

 

ملیحه بهنامیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا  گفت: خانواده‌ها می‌توانند با ذخیره‌سازی خون بندناف نوزادان خود، به افزایش استفاده از این خدمات پزشکی پیشرو کمک کنند.

وی با اشاره به اینکه خون بندناف سرشار از سلول‌های بنیادی است، تصریح کرد: پیوند سلول‌های بنیادی در بیماران خونی نیازمند توجه بیشتر و سرمایه‌گذاری است. 

مشكلات همراه مبتلايان سندرم داون

كاردرماني ذهني سندرم داون

كم توانی ذهنی

- شیوع کم توانی ذهنی ، پائین بودن بهره هوشی و حافظه (آلزایمـر در مبتلایـان بـه نشـانگان داون ۴ برابـر افراد عادي است) . این افراد به لحاظ ذهنی بسیار با یکدیگر فـرق دارنـد. آسـیب دیـدگی ذهنـی ممکـن
است خفیف یا شدید باشد. مشخص شده که عوامل و شرایط جسمی ، مداخله هاي اولیه فـردي شـده ، و محیط خانوادگی کودك همبستگی زیادي با هوش و رفتارهاي سازشی او دارند. i

اختلالات رفتاري

داروهاي مورد استفاده در درمان اتيسم

كاردرماني ذهني كودكان

SSRIS یا داروی مهارکننده جذب انتخابی سروتونین

این گروه از داروها زمانی مصرف می شوند که کودک علامات وسواس شدید، غم و غصه، گریه بی دلیل، انفجارات شدید عاطفی، ارام نشدن و حالت ترس و وحشت و اضطراب را در محیط های شلوغ نشان می دهد.این داروها برای درمان افسردگی، اضطراب ، استرس و بیماری وسواس اجباری نیز بکار می روند. شامل:

 فلوکسیتین یا پروزاک  

ایووکسافین( لووکس) 

  سرتالین( زولوفت)

کلومی پرامین ( آنا فرانیل) می باشند

علائم تشديد كننده بيماري ام اس

مركز ام اس تهران
 

١- گرما

گرمای محیط به خصوص اگر همراه با رطوبت باشد، می تواند بسیار آزار دهنده باشد. گرمای زیاد می تواند ضعف عضلانی شدید ایجاد کند، گرچه برخی بیماران ام اس بوسیله گرما اذیت نمی شوند و ممکن است از حمام گرم لذت ببرند.

باید بدانیم که حتی افزایش مختصر درجه حرارت مرکزی بدن می تواند توسط فرد تحمل نشود و او را دچار مشکل نماید. قبل از تماس با گرمای زیاد، تا وقتی نمی

بازي براي تكامل كودكان بالاي ٥ سال

بهترين كاردرماني ذهني تهران

 

• آبرنگ و یک سطح مناسب برای نقاشی (شیشه یا کاغذ یا تخته) روی زمین قرار دهید و از کودک بخواهید در حالت ایستاده و با پا، با استفاده از آبرنگ روی سطح مورد نظر نقاشی بکشد. این تمرین موجب تقویت مهارتهای تعادلی، حرکتی و ترسیمی کودک می شود.

• دسته دو قاشق یکبار مصرف را بهم بچسبانید و از کودک بخواهید مانند یک انبر، وسایل کوچک که در کف قاشق جا می شوند را در هر دو کفه قاشق قرار دهد و جابجا کند. میتوانید این کار را چند بار خودتان جلوی کودک انجام دهید تا او یاد بگیرد و بعد او انجام دهد. این باعث تقویت هماهنگی چشم و دست می شود.

بازي براي تكامل كودكان ٣ تا ٥ سال

كاردرماني شمال تهران

 

• يكي از بازی های عالی در هوای گرم تابستان درست کردن یک ظرف آب پر از توپ های کوچک رنگی است. کودک میتواند ضمن بازی، شمارش و رنگ ها را هم یاد بگیرد یعنی به تعداد شماره های روی لیوان ها، توپ های رنگی بیندازد یا توپ های همرنگ را درون یک لیوان بیندازد.

بازي براي تكامل كودكان ١ تا ٣ سال

بهترين كاردرماني غرب تهران

• کودکتان را روی زمین در مقابلتان بنشانید و یک ماشین اسباب بازی را روی زمین حرکت دهید او را تشویق کنید که بعد از شما این کار را انجام دهد سعی کنید که رفت و آمد ماشین را با او ادامه دهید و سپس ماشین را هل داده تا با برجی که با مکعب ها یا کاسه ها ساخته شده برخورد کند این کار کنترل اشیا در دست و هماهنگی چشم و دست و توجه بینایی را به او یاد خواهد داد.

چند بازي براي تكامل كودكان زير ١ سال

بهترين كاردرماني تهران, كاردرماني در منزل

• يك توپ کوچک نرم انتخاب کنید، آن را در یک ظرف درپوش دار بگذارید. از بچه بپرسید توپ کجا رفت؟ او را تشویق کنید که در ظرف را باز کند و توپ بیرون بیفتد مثل جعبه هایی که دلقکی بیرون می پرد، بیرون افتادن توپ هم برای او جالب خواهد بود. این بازی راهی است که به کودک می آموزد که چیزهایی که او نمی بیند ممکن است وجود داشته باشد. این بازی، آموزش ثبات هدف و شی است و برای توجه و هوشیاری مناسب است.

کاردرمانی در بیماری ام اس (MS)

کاردرمانی در منزل , بهترین مرکز کاردرمانی , کاردرمانی سکته معزی

وظیفه سیستم عصبی مرکزی عبارتست از: پردازش اطلاعات دریافتی و کنترل حرکات عضلات برای انجام کارهای خاص.

ام اس (multiple sclerosis) یا MS ، یکی از بیماری هایی است که موجب تخریب میلین اعصاب در سیستم عصبی مرکزی می شود.

میلین، غشای پوشاننده اعصاب است که مانند یک عایق از آنها محافظت می کند. از بین رفتن میلین باعث تخریب اطلاعات در سیستم عصبی مرکزی می شود و علائم MS بروز می کند.

چه افرادی دچار MS می شوند؟