نقش بیمه در زندگی با آلزایمر

بهترین مرکز گفتار درمانی

آیا برای شما دشوار است که در طول شب بخوابید‌؟ آیا زمانی که از خواب بیدار می شوید احساس خستگی‌ و یا خواب آلودگی می‌کنید‌،حتا زمانی که به اندازه کافی خوابیده‌اید‌؟ شما ممکن است اختلال خواب داشته باشید که متداول‌ترین آنها عبارتند از‌:

  • بی‌خوابی – دشواری در خوابیدن
  • قطع و وصل تنفس در هنگام خواب – اختلال در تنفس در هنگام خواب
  • سندرم بی‌قراری پاها –حس سوزش و خارش در پاها
  • میل شدید به خواب – حمله‌های خواب در طول روز

کابوس‌، خواب‌های وحشتناک‌، در خواب راه رفتن‌، صحبت در خواب‌، تکان‌های سر، خیس کردن رختخواب و دندان قروچه همه انواع مشکلات خواب هستند که اختلالات سیستم عصبی در هنگام خواب نامیده می‌شوند‌. برای بیشتر اختلالات خواب درما‌ن‌هایی هست و برخی اوقات تنها داشتن عادت های خواب منظم می‌تواند کمک کند‌.
بیماری آلزایمر به آهستگی اتفاق می‌افتد‌. در ابتدا، بخش‌هایی از مغز که تفکر، حافظه و زبان را کنترل می‌کند‌، درگیر می‌کند‌. افراد مبتلا به بیماری آلزایمر در به یاد‌آوری چیزهایی که اخیرا اتفاق افتاده و نام افرادی که می‌شناسند‌، مشکل دارند‌.
از نشانه‌های آلزایمر می‌توان گفت که در طی گذشت زمان بدتر و روند پیش‌روی آن بیشتر می‌شود‌. ممکن است افراد خانواده را به خاطر نیاورده یا در صحبت کردن‌، خواندن و نوشتن مشکل داشته باشند‌. افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است چگونه مسواک زدن یا شانه کردن مو را فراموش کنند‌. کم‌کم عصبی و پرخاشگر ‌شوند یا از خانه خارج شده و در خیابان سرگردان شوند‌. در نهایت آنها ،به مراقبت تمام وقت نیاز پیدا می‌کنند و این می‌تواند منجر به استرس بیشتر برای افراد خانواده که از آنها مراقبت می‌کنند‌، شود‌.
آلزایمر معمولا پس از سن ۶۰ سالگی شروع می‌شود، و احتمال آن با بالا رفتن سن بیشتر می‌شود‌. احتمال بروز بیماری آلزایمر درخانواده‌ای که سابقه  بیماری دارند به مراتب بیشتر است.
این بیماری هیچ درمانی ندارد. اگر چه برخی داروها ممکن است از افزایش نشانه‌های بیماری برای یک زمان محدود جلوگیری کنند‌. بیماری آلزایمر یک نوع متداول از جنون در بین افراد مسن است‌. جنون یک اختلال مغزی است که شدیدا بر توانایی فرد برای انجام کارهای روزمره تاثیر می‌گذارد.
در این خصوص پیشنهاد می‌شود با توجه به سطح توان مالی‌مان بیمه‌هایی نظیر بیمه‌ بیمارهای سخت اختیارکنیم، این بیمه به صورت‌های مختلف می‌تواند تا سقف ۲.۰۰۰.۰۰۰ دلار معاف از مالیات را پوشش دهد‌. مبلغ قرارداد در صورت تشخیص به بیماری توسط پزشک‌، از طرف شرکت بیمه ،به فرد بیمه شده پرداخت خواهد شد. این بیمه به دوره زمان‌های متفاوت نظیرقرارداد سالانه – ۵ ساله – ۱۰ ساله – ۲۰ ساله و تمام عمر قابل اختیا‌ر است. و حتا با برگشت پول در صورت عدم بیماری به بیمه شده پرداخت می‌شود. بیمه بیماری‌های سخت از کودک تا بزرگسال را در بر می‌گیرد و از طرفی اخذ بیمه عمر توصیه می‌شود‌، چه بسا برای گرفتن بیمه عمر ما واجد شرایط همیشه نباشیم‌.
ترجمه و اقتباس‌: HealthDay News‌ و‌ www.cover4u.ca
از خوانندگان و علاقمندان دعوت  به عمل می‌آوریم که تجربه‌های خوب وبد خود را پیرامون بیمه با ما در میان بگذارند. مطالب این مقالات صرفن درجهت اطلاع‌رسانی می‌باشد و به هیچ عنوان جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی‌شود.

 

 

 

Author: Moe Rahimian