افتتاح پنجمین مرکز توان‌بخشی روزانه در قزوین

بهترین مرکز گفتار درمانی

راحله جاتن معاون توان‌بخشی بهزیستی استان قزوین در گفتگو با  خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین؛ گفت : مرکز توان‌بخشی پارسا به‌صورت خصوصی راه‌اندازی شده است و در حال حاضر و در مرحله اول با ظرفیت ۱۰ نفر به مراجعه‌کنندگان خدمات ارئه می‌دهد. قرار است در آینده‌ای نزدیک ظرفیت این مرکز به ۵۰ نفر افزایش یابد.

معاون توان‌بخشی بهزیستی استان قزوین با بیان این‌که این مرکز با اعتباری بالغ بر ۱۲۰ میلیون تومان احداث شده است گفت: فعالیت این مرکز خصوصی مانند مراکز دیگر زیر نظر بهزیستی است.

ویافزود: خدماتتوان‌بخشی شامل کاردرمانی، فیزیوتراپی، گفتار درمانی و خدمات روان‌شناسی است؛ که به فرد نیازمند و  خانواده ارائه می‌شود.

 وی با بیان‌ این‌که به مراکز خصوصی توان‌بخشی به‌ازای هر فرد ۴۰۰ هزار تومان یارانه پرداخت می‌شود گفت این یارانه  شامل افرادی است که بهزیستی به این مراکز معرفی می‌کند.

صفاری‌فرد، مدیرکل دفتر امور مراکز توانبخشی روزانه و توان‌پزشکی سازمان بهزیستی هم در مراسم افتتاحیه پنجمین مرکز توان‌بخشی روزانه قزوین گفت: فعالیت‌های توان‌بخشی از جمله نیازهای بسیار ضروری در جامعه است؛ به‌همین دلیل سازمان بهزیستی در نظر دارد در هر شهرستان یک مرکز توان‌بخشی راه‌اندازی کند تا آن‌که دوری از مراکز مانع از دریافت خدمات نشود.

 وی با بیان این‌که گسترش مراکز توان‌بخشی یکی از اهداف سازمانبهزیستی  است گفت: به‌غیر از امسال که به‌دلیل مشکلات اقتصادی کشور شاهد افزایش اعتبار نبوده‌ایم؛ هر ساله اعتباری برای گسترش مراکز توان‌بخشی تخصیص داده ‌می‌شود تا به‌توان به‌تدریج به اهداف تعیین شده دست یافت.

گفتار درمانی غرب تهران